Egmont Latvia

Search

Donaldam Dakam - 70

Pasaulē slavenākā multeņu pīle Donalds Daks 2004.gada 9.jūnijā svin apaļu jubileju. Par Donalda dzimšanas dienu tiek uzskatīts filmas "Mazā, gudrā vistiņa" ("The Wise Little Hen") pirmizrādes datums 1934.gada 9.jūnijā.

Donaldu Daku savā iztēlē radīja mākslinieks Volts Disnejs, bet sākotnēji uzzīmēja Arts Babits un Diks Hjumers. Savukārt Donalda balss vairāk nekā 50 gadus piederēja Klarensam Nešam, vēlāk to atveidoja Tonijs Anselmo.

Viņš ir karstgalvis un mūžīgs neveiksminieks, nemiera gars un spītnieks, nepacietīgs un viegli aizkaitināms, bet dziļi krūtīs viņam pukst atsaucīga un līdzjūtīga sirds, un viņu vienmēr vada labi nodomi. Gandrīz vienmēr. Viņš ir slavens un iemīļots visā pasaulē. Viņš ir Amerikas Kinoakadēmijas "Oskara" balvas ieguvējs. Viņš ir pīle. Un viņa vārds ir Donalds Daks.

Animācijas filmas ar Donalda Daka piedalīšanos pazīst vairāk nekā 80 pasaules valstīs, komiksus lasa bērni un pieaugušie 39 valstīs. To skaitā ir Latvija, jo no 1992.gada Donalds Daks prot arī latviešu valodu. 1992.gada jūnijā izdevniecības "Egmont Latvija" apgādā iznāca žurnāla "Mickey Mouse" pirmais numurs latviešu valodā, kur mijās slavenā pelēna Mikija un ne mazāk populārā pīlēna Donalda komiksi. Kopš 1997.gada žurnāla nosaukums ir "Donalds Daks".

Par godu Donalda Daka dzimšanas dienai izdevniecība "Egmont Latvija" laidusi klajā grāmatu "Donalds Daks. Jubilejas komiksu grāmata".