Egmont Latvia

Meklēt

Mediju grupa Egmont

Tā sākās stāsts…
Kāds sapnis kļuva par īstenību, kad 1878. gadā Petrīne Petersena savam 17 gadus vecajam dēlam Egmontam Haraldam Petersenam nopirka pavisam vienkāršu iespiedmašīnu. Un Kopenhāgenas strādnieku rajonā Norebro tika atvērta iespiešanas darbnīciņa. Egmonts Haralds ātri iemantoja zinoša un kvalitatīvu iespieddarbu meistara reputāciju.

Darbībai attīstoties, kopš 1904. gada iespieddarbus sekmīgi papildināja ģimenes žurnāla HJEMMET ("Māja") veidošana un izdošana. Dažu gadu laikā apgrozījums ievērojami pieauga, un šā žurnāla izdošana tika organizēta arī Norvēģijā un Zviedrijā.

1914. gadā Kopenhāgenā tika uzbūvēts pirmais izdevniecībai piederošais nams Gutenberghus. Turpmāk šis vārds tika attiecināts uz izdevējgrupu kopumā – līdz pat 1992. gadam, kad tās nosaukumā tika atjaunots dibinātāja vārds EGMONT.

Otrs izdevēja Petersena sapnis tika realizēts pēc viņa nāves. Egmonts H. Petersens vēlējās daļu no kompānijas peļņas ziedot labdarībai, atbalstot izglītību, kultūru, veselību un sociālos projektus.
Un tā 1920. gadā tika izveidots Egmonta H. Petersena fonds, kas šobrīd saucas Egmont Foundation.

 

Sadarbība ar Voltu Disneju
Pēc II pasaules kara Volta Disneja vārds Eiropā vēl nebija pazīstams.
Izdevniecību Gutenberghus kopš 1944. gada vadīja Egmonta H. Petersena vecākais dēls Aksels Egmonts Petersens, kurš tad arī nodibināja kontaktus ar Voltu Disneju, un 1948. gadā tika parakstīts līgums par tiesībām publicēt Disneja produktus. 1948. gada 1. septembrī Zviedrijā iznāca žurnāla Kalle Anka&Co 1. numurs.

Šobrīd žurnāli ar Disneja varoņiem tiek izdoti 85 valodās 75 pasaules valstīs.

 

Starptautiska mediju grupa
Starptautiskā mērogā vārds EGMONT šobrīd galvenokārt pazīstams ar savu produkciju bērniem un jaunatnei – žurnāliem, grāmatām, TV programmām, filmām un spēlēm. Vairāk nekā 120 kompāniju (ar 6400 strādājošajiem) 28 pasaules valstīs Skandināvijā, Eiropā, Amerikas Savienotajās Valstīs un Āzijā ir saistītas ar vadošo Skandināvijas mediju grupu EGMONT.